Rada Rodziców

Witamy na stronie Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 - Szkole Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli. Dzięki pomocy Dyrekcji mamy możliwość usprawnienia procesu komunikacji pomiędzy szkołą a rodzicami dzieci do niej uczęszczających. Na stronie chcemy publikować wszelkie ważne informacje związane z naszymi działaniami. Chcemy tu przedstawiać nasze plany oraz realizację projektów służących dobru dzieci.

Jeżeli jesteś osobą kreatywną, masz ochotę udzielać się dla dobra naszej szkoły i jej społeczności, zapraszamy do współpracy. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Nawet te najbardziej szalone mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy!!!

 

 


 

 

WPŁATY NA WYCIECZKĘ SZKOLNĄ:

 

1. Rodzice (indywidualnie) wpłacają pieniądze na konto szkoły, podając w tytule wpłaty imię i nazwisko dziecka, klasę, nazwę i datę planowanej wycieczki (np. Jan Nowak 1e, Toruń 12.05.2018 r.).

UWAGA! OD 1 STYCZNIA 2019 R. OBOWIĄZUJE NOWY NR KONTA DO WPŁAT NA WYCIECZKI SZKOLNE:

NR KONTA: 47 9279 0007 0071 1401 2000 0030

 

2. Pieniądze za wycieczkę przelewane są z konta szkoły na konto biura podróży, na podstawie FV.

3. W przypadku zwrotu kosztów wycieczki rodzicowi dziecka, które zrezygnowało z wyjazdu, pieniądze są przekazywane na konto na podstawie pisemnego wniosku rodzica.

 

 


 

 

INFORMACJE ARCHIWALNE:

 

 

Prezydium Rady Rodziców w roku szkolnym 2014/2015:

 

Przewodnicząca: p. Małgorzata Turkowska

Skarbnik: p. Małgorzata Marczak

Sekretarz: p. Maria Bednarek

Protokolant: p. Magdalena Grzelczak

 

Skład komisji rewizyjnej:

  • p. Anna Madalińska
  • p. Aneta Czochalska
  • p. Izabela Błaszczyk

 


 

Wpłaty na Radę Rodziców:

 

    - 1. dziecko - 40 zł

    - 2. dziecko - 20 zł

    - 3. dziecko - 0 zł

 

Wpłaty na RR przyjmują wychowawcy poszczególnych klas. Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

 


   Koniec roku szkolnego to czas na podsumowania oraz podziękowania. Również Rada Rodziców podsumowuje miniony rok szkolny. Był to rok obfitujący w projekty z których większość została zrealizowana.  Rok wytężonej pracy by żyło się lepiej.
Poniżej prezentuję informacje o projektach jakie były prowadzone w minionym roku szkolnym:
-Uczciliśmy Dzień Nauczyciela fundując tort dla wszystkich pracowników szkoły.
-Zakupiliśmy rolety do klas.
-Zorganizowaliśmy Mikołajki zapraszając Świętego Mikołaja do naszej szkoły. Mikołaj miał dla każdego ucznia słodki upominek fundowany z pieniędzy komitetu rodzicielskiego.
-Byliśmy obecni podczas egzaminu szóstoklasistów fundując obfite śniadanie. Nazwaliśmy ten projekt "Śniadaniem mistrzów".
-Uczestniczyliśmy w wielu imprezach w szkole takich jak Dzień rodziny oraz Piknik z okazji Dnia Dziecka. Wspieraliśmy pedagogów podczas wycieczki do Wrocławia. Z okazji Dnia Dziecka każde dziecko w naszej szkole otrzymało od rady rodziców jabłko oraz dmuchaną piłkę.
-Zakupiliśmy również medale którymi obdarowywani byli nasi uczniowie w ciągu całego roku szkolnego.
-Opłacaliśmy wyjazdy na zawody sportowe oraz  olimpiady.
-Dofinansowaliśmy wypoczynek dla ośmiorga dzieci których sytuacja materialna jest trudna.
-Zakupiliśmy wszystkie nagrody książkowe na koniec roku, oraz statuetki dla klasy sportowej która godnie reprezentowała naszą szkołę przez trzy lata.
-Siedemnaścioro uczniów ze średnią ocen od 5,0 do 5,18 którzy nie zakwalifikowali się do stypendiów rządowych otrzymało od rady rodziców po 100 zł.
-Ponad 1000 złotych wypłaciliśmy w formie nagrody dla klas które wygrały konkurs 100% kasy nagroda dla klasy.
-Wspieramy również finansowo remont korytarza na parterze w " nowej szkole".
-Nie zabrakło nas również na koniec roku szkolnego. Każdy nauczyciel otrzymał symboliczną różę w podziękowaniu za olbrzymi wkład w wychowanie naszych pociech.
Nie udało nam się zakupić kamizelek odblaskowych dla uczniów, które będą wykorzystywane podczas wycieczek. Nie udało się również zakupić rolety do jeszcze jednej klasy. Cele te postaramy się zrealizować we wrześniu 2015 roku.

 

Szczególnie gorąco dziękuję Wam drodzy rodzice za wsparcie finansowe którego udzielacie opłacając składkę na Radę Rodziców. Dziękuję za to, że można na Was liczyć co pokazaliście przy okazji imprez organizowanych w szkole.

 

Pragnę podziękować bardzo serdecznie:
Pani Dyrektor Marzenie Jarudze za pomoc i wsparcie jakiego udzielała rodzicom. Za to, że czasami (na szczęście) studziła nasze emocje. Dziękuję również za to, że miała Pani zawsze czas dla nas i z uwagą wysłuchiwała naszych czasem szalonych pomysłów.
Pani Barbarze Koseckiej która zawsze z uśmiechem wita nas w sekretariacie udzielając pomocy. Dziękuję za prowadzenie finansów Rady Rodziców.  Pani bezcenna pomoc znaczy dla nas bardzo wiele.
Pani Renacie Gabrych za wsparcie oraz pomoc przy stworzeniu zakładki Rady Rodziców na szklonej stronie internetowej. Pani ciepłe słowa często dodawały sił.
Panu Krzysztofowi Rudowskiemu o którym nasze dzieciaki mówią Nasz Pan Krzysiu za to, że jest tak cudownie i pozytywnie zakręcony. Pomaga nam przy realizacji szalonych pomysłów biorąc w nich czynny udział. Dziękuję również za wszystko co Pan robi dla naszych dzieciaków. Zarówno nasze dzieci jak i my rodzice zawsze możemy na Pana liczyć.
Jest wielu nauczycieli którzy podrzucali pomysły, pomagali w ich realizacji nie sposób wszystkich wymienić. Serdecznie Wam wszystkim dziękuję za ciepłe słowa, za wsparcie, za Wasze przyjazne uśmiechnięte buzie. Wiem, że warto robić coś dla innych a Wy tylko utwierdzacie mnie w tym przekonaniu. Mam nadzieję, że pomimo różnych sytuacji mających miejsce w naszej szkole rok możemy zaliczyć do udanych.
Na koniec jeszcze pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim rodzicom z trójek klasowych za to, że znajdowaliście czas by uczestniczyć w zebraniach, za pomysły oraz pomoc przy ich realizacji. Szczególnie dziękuję Pani Małgorzacie Marczak oraz Pani Magdalenie Grzelczak, które mimo intensywnego życia zawodowego były zawsze gotowe i chętne do pracy. Znajdowały czas na spotkania i pomagały dopinać wszystko na ostatni guzik. Dziewczyny Wasza bezinteresowna pomoc jest bezcenna.
                                                                                                                                                                                                                                                  Z poważaniem
                                                                                                                                                                                                                                         przewodnicząca Rady Rodziców
                                                                                                                                                                                                                                                   Małgorzata Turkowska     

  

 

 

 

 

   WYNIK KONKURSU 100% KASY NAGRODA DLA KLASY

 

 

Kochani mamy laureatów konkursu są to:

 

KLASA I A

KLASA I B

KLASA IV A

KLASA IV B

KLASA VI B

GRATULUJEMY WYGRANEJ UCZNIOM , ICH RODZICOM ORAZ WYCHOWAWCOM. ZAPRASZAMY WYCHOWAWCÓW PO ODBIÓR NAGRODY DO SEKRETARIATU.

Kwoty jakie zgromadziliście są imponujące. Serdecznie dziękujemy. Zasilając konto Rady Rodziców  pomagamy w realizacji dalszych projektów usprawniających naukę w naszej szkole. Dzięki tym środkom zapewnimy również rozrywkę naszym kochanym milusińskim. Jeszcze raz serdeczne podziękowania oraz gratulacjie dla laureatów konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku klas nagrodzonych będzie więcej.

                                                 Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim, aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary,nadziei i miłości, a spotkania w gronie najbliższych upływały w miłym, wiosennym nastroju.

                                                                                                                                                                            Rada Rodziców

                                                                           Śniadanie Mistrzów

Kochani za nami egzamin 6-klasistów.W przerwie egzaminu przygotowaliśmy posiłek godny mistrza. Super buła wraz ze zdrowymi dodatkami oraz soczek dodały energii naszej młodzieży by mogli zmierzyć się z egzaminem z języka obcego. Było dużo radości i śmiechu co znacznie rozluźniło atmosferę. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki. Serdeczne podziękowania dla pań z kuchni, które włożyły dużo serca w przygotowanie posiłku oraz Dyrekcji za wsparcie i pomoc w realizacji pomysłu.

                                            8 Marca Dzień Kobiet

 

 

 

 

                              Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej


                      składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,


                     pomyślności i samych pięknych dni w życiu.


                    Życzę by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze


                   i byście zawsze czuły się doceniane.

 

 

 

                           

 

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia szczęścia, zdrowia, spokoju oraz samych sukcesów w nadchodzącym 2015 Roku dla wszystkich pracowników, uczniów, rodziców będących częścią naszej małej społeczności

 

                                                                                                   

 

                                                                                             Życzy Rada Rodziców

                                        

 

 

 

                                     MIKOŁAJKI

 

Dzień 5 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym. Odwiedził nas Święty Mikołaj. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał słodki poczęstunek. Nie zabrakło nas również u naszych najmłodszych kolegów i koleżanek z przedszkola. Było dużo radości i gromkiego śmiechu. W niektórych klasach staruszek Mikołaj poderwał się do tańca. Dzieci śpiewały kolędy oraz mówiły wierszyki.

Szczególne podziękowania należą się panu Krzysztofowi Rudowskiemu, naszemu pedagogowi. Ten człowiek o wielkim sercu jest nie tylko świetnym specjalistą ale także przyjacielem dzieci i rodziców. Panie Krzysiu Wielkie Dzięki.

W przygotowaniu niespodzianki finansowanej przez Radę Rodziców wzięli udział uczniowie z Samorządu Szkolnego.

 

 

 

 

                                      

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom naszej szkoły za Trud, za Serce jakim dzielą się z naszymi pociechami, za wyrozumiałość oraz cierpliwość każdego dnia. Serdecznie DziękujemyUśmiechUśmiechUśmiech

 

                              Zacną Rzeczą Jest Uczyć

                          Jeszcze Zacniejszą Nauczać


 

UWAGA!!!

OGŁASZAMY KONKURS

"STO PROCENT KASY - NAGRODA DLA KLASY!"

 

W konkursie biorą udział wszystkie klasy SP nr 6 - od 0 do VI. Jeżeli do 30 kwietnia 2015 r. rodzice danej klasy wpłacą 100% kwoty na Radę Rodziców (czyli 40 zł - 1. dziecko, 20 zł - 2. dziecko, 0 zł - 3. dziecko), klasa ta otrzyma 30% wpłaconej kwoty do własnej dyspozycji na dowolnie wybrany cel. Zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Wasze pieniążki w Waszych rękach!