Przedstawienie pt. „Sherlock Holmes” w zduńskowolskim Ratuszu

W piątek 24 listopada uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 7a i 7d wraz z wychowawcami udali się do zduńskowolskiego Ratusza na przedstawienie pt. „Sherlock Holmes”, na motywach powieści kryminalnych sir Arthura Conana Doyle’a.  Genialny detektyw, posługując się nietypowymi metodami śledztwa i dedukcją, rozwiązuje sprawę zbrodni, które wstrząsnęły miastem, w tym zagadkę tajemniczej śmierci inspektora Scotland Yardu. Pomagają mu doktor Watson oraz inspektor Lestrade. Trop prowadzi do tajemniczego i niebezpiecznego profesora Moriarty’ego.

Widzowie z uwagą śledzili kolejne etapy śledztwa. Sprzyjały temu takie elementy spektaklu, jak zawikłana intryga z wątkiem miłosnym, zaskakujące zwroty akcji, tajemnicze substancje, sceny w prosektorium, odrażające czarne charaktery. Ciekawa scenografia, kostiumy, muzyka, efekty dźwiękowe i świetlne tworzyły nastrój tajemniczości i grozy, pozwoliły publiczności poczuć klimat dawnego Londynu, w którego ciemnych zaułkach wszystko się może zdarzyć. Na pochwałę zasługują nie tylko twórcy spektaklu (Wrocławski Teatr In-Art), ale również obecni na nim uczniowie naszej szkoły, którzy potrafią zachować się kulturalnie podczas przedstawienia teatralnego.

(R. Gabrych)
(RJ)