20.05.2016 r. - Spotkanie w Publicznym Gimnazjum nr 5 z Marcinem Prusem, mistrzem świata juniorów w siatkówce

Marcin Prus - siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski. W reprezentacji Polski w latach 1997–2001 rozegrał 97 spotkań.

Obecnie współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej. Zaczynał w Telewizji Polskiej jako komentator spotkań siatkarskich, współpracownik telewizji Polsat, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, jako reporter spotkań reprezentacji oraz wydarzeń ligowych.

Pracownik kędzierzyńskiej rozgłośni radiowej Radio Park. 8 stycznia 2010 oficjalnie zakończył karierę zawodową meczem w Nowym Sączu. We wrześniu 2013 roku siatkarz wydał autobiografię Wszystkie barwy siatkówki”.

Siatkarz na spotkaniu z uczniami i nauczycielami z Naszej Szkoły i nie tylko, opowiadał o dążeniu do sukcesów sportowych. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo ważna jest wiara we własne możliwości, pasja, motywacja, zaangażowanie, ciężka praca, szacunek do samego siebie i innych. Podczas spotkania miało miejsce wiele śmiesznych i zadziwiających sytuacji. Po spędzeniu niezwykłych dwóch godzin z Marcinem Prusem - nadszedł czas na wspólne zdjęcie i autografy. (tekst i foto: E. Stefaniak)(RJ)