19-20.05.2016 r. - Wycieczka kl. V do Tarnowskich Gór, Katowic i Chorzowa

19 i 20 maja uczniowie klas Va i Vc wyjechali do Tarnowskich Gór, Katowic i Chorzowa, by poznać śląskie atrakcje.

Wycieczkę rozpoczęli od zejścia na głębokość 30m (10 pięter) pod ziemię, do Sztolni Czarnego Pstrąga. Tam, łódeczkami, płynęli kanałem odprowadzającym wodę z kopalni słuchając opowieści przewodnika.

Później zwiedzali kopalnię i poznawali trudne warunki pracy gwarków (górników) wydobywających srebro. Odwiedzili również skansen maszyn parowych. Wieczorem byli w kinie i na spacerze w okolicach Katowickiego Spodka i Pomnika Powstańców Śląskich.

Drugiego dnia uczniowie odwiedzili Park Śląski w Chorzowie. Byli w obserwatorium astronomicznym i na ekranie teleskopu oglądali plamy na Słońcu. Przyglądali się ruchowi ciał niebieskich uczestnicząc w seansie w Planetarium Śląskim. Poznali pracę meteorologów w Stacji Klimatologicznej. Wycieczkę zwieńczyła przejażdżka kolejką linową „Elka” nad terenem Parku Śląskiego. Uczestnikom wycieczki sprzyjała pogoda i  dobre humory. (tekst: M.Brzęczek, foto: A.Jarocińska)(RJ)