23.05.2016 r. - Karta rowerowa 2016 – pierwsze „prawo jazdy”

W poniedziałek  23 maja 2016 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły przedstawiali swoje umiejętności jazdy na rowerze i znajomość przepisów w miasteczku ruchu  drogowego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Zduńskiej Woli.

Czwartoklasiści mają za sobą pomyślnie zdane testy teoretyczne, które w pocie czoła zaliczane były od początku kwietnia. Emocje były wielkie!!!

Najpierw  kolejno każda klasa „oswajała się” z torem jazdy, słuchając wskazówek Pana Policjanta  i poznając pieszo trasę, a następnie każdy uczeń pokonywał ją na rowerze, żeby na końcu usłyszeć od egzaminatora – ZALICZONE.

Wszyscy uczestnicy tak właśnie usłyszeli – GRATULUJEMYUśmiech i otrzymają  Kartę Rowerową jeszcze przed wakacjami, które  dzięki  świadomości zdobytej na lekcjach techniki, rozwadze i  umiejętnościom  powinny być  bezpieczne.

Jak co roku egzamin został przeprowadzony przez  Zastępcę Naczelnika Wydziału –Ruchu Drogowego Komendy Policji w Zduńskiej Woli -  Pana  Dariusza  Kucharskiego, w  obecności pań: Jolanty Leleckiej-Drabińskiej i Krystyny Hetlof oraz rodziców i opiekunów, z którymi stawili się na egzamin uczniowie. (tekst: K.Hetlof)(RJ)