01.06.2016 r. - Świętujemy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie od 64 lat. Większości z nas kojarzy ten dzień zwykle z luźniejszym zajęciami w szkole i całą masą prezentów.

To czas radosnej zabawy, kojarzonej wszędzie i bez wyjątku z przywilejem młodego wieku.

Tak również było również dzisiaj w naszej szkole.

Pierwszą niespodzianką była część artystyczna przygotowana przez nauczycieli. Słowami wierszy i piosenek złożyli oni najserdeczniejsze życzenia bohaterom dzisiejszego dnia.

Potem nadszedł czas na to, co dzieci lubią najbardziej – czyli na konkursy. Uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności w jeździe na rowerze, rzutach do celu, kręceniu hula hop i grach komputerowych. Wiele emocji wzbudziły kalambury, jazda samochodzikami zdalnie sterowanymi czy budowanie wieży z kubków po śmietanie. Z niedowierzaniem i radosnym uśmiechem rozpoznawano nauczycieli na zdjęciach z ich dzieciństwa i młodości. Były konkursy wiedzowe, pląsy z harcerzami i pamiątkowe zdjęcia oraz loteria fantowa. Udało się także przeprowadzić wywiady video z dziećmi na temat „Ja za 20 lat”. Naprawdę wiele radosnych wrażeń.

Tak atrakcyjne wypełnienie w tym dniu pobytu w szkole było możliwe dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu licznej grupy rodziców, którzy przeprowadzili większość konkursów tak dobrze jak  wykwalifikowani pracownicy kulturalno – oświatowi.

Dla nich należą się olbrzymie podziękowania w imieniu całej społeczności szkoły.

WD