13.09.2013 r. - "Z Tuwimem 13 i piątek są szczęśliwe"

W dniu 13 września 2013 roku uczniowie klasy 5d oraz 3b wzięli udział w spotkaniu edukacyjno-happeningowym LokomotywART  "Z Tuwimem 13 i piątek są szczęśliwe".

Magiczną podróż tuwimowską lokomotywą ulicami naszego miasta uatrakcyjniło czytanie wierszy poety przez znane osobistości Zduńskiej Woli m.in. wójta gminy - pana Henryka Staniuchę, plasytka i satyryka - panią Krystynę Gołębowską i Starostę Zduńskowolskiego - pana Wojciecha Rychlika. Swój bieg pociąg zakończył przed Urzędem Miasta, gdzie prezydent miasta - pan Piotr Niedźwicki zaprezentował wiersz pt. ''Żuraw i czapla''.
Następnie lokomotywa wjechała na dziedziniec Publicznego Gimnazjum nr 1, gdzie dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów PSM, malowały wagony tuwimowskiej lokomotywy oraz po długiej podróży posiliły się smacznym żurkiem, owocami i warzywami. (tekst: E.Jaworska)