15 stycznia 2024 r. Igrzyska Dzieci w Piłce Koszykowej dziewcząt

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbyły się międzyszkolne zawody w mini piłkę koszykową dziewcząt (Igrzyska Dzieci). Gospodarzami rozgrywek były: SP5 i SP7 w Zduńskiej Woli.

Nasze koszykarki rozpoczęły swoje zmagania sportowe w SP7, gdzie wysoko pokonały w pierwszym meczu, reprezentację SP7 (39:3) oraz reprezentację SP10 (50:0).
Po dwóch wygranych spotkaniach nasze zawodniczki stanęły w szranki z dziewczętami z SP12. Po ciężkiej, emocjonującej i zawziętej walce, niestety uległy rywalkom, zajmując tym samym drugie miejsce w grupie.

17 stycznia w SP5 został rozegrany się finał zawodów, w którym to nasze koszykarki podjęły walkę o brązowy medal z rywalkami
z SP Krobanów. Mecz zakończył się wysoką wygraną dla „szóstki” (49:1).

Brawo dziewczęta! Pokazałyście bardzo dobrą grę w koszykówkę dostarczając wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy charakteru, sportowej postawy i hartu ducha.

Brązowe medalistki Igrzysk Dzieci w mini piłce koszykowej w kategorii dziewcząt to:

Martyna Kowasz, Natalia Kozłowska, Hanna Dębiec, Julita Grzelak, Małgorzata Skąpska,

Alicja Rosiak, Michalina Koper, Lena Mielczarek, Hanna Szewczyk, Zuzanna Galus, Marlena Majer, Julia Pietrzak.

Opiekun: Magdalena Zajączkowska - Zemlak
Tekst i fot.: Magdalena Zajączkowska - Zemlak