16.10.2020r. - Wiele wspomnień…

W tym roku, w maju obchodziliśmy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
 16 października wspominaliśmy również dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Ten dzień przed laty był wyjątkowy. 42 lata temu świat usłyszał słowa:  Habemus papam! - Mamy papieża!

Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową w poniedziałek, 16 października 1978 r., w drugim dniu konklawe. Biały dym zwiastujący dokonanie wyboru pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską o godz. 18.18. Metropolita krakowski został  następcą św. Piotra i  pierwszym od 455 lat papieżem nie-Włochem.
W naszej szkole przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę poświęconą tym wyjątkowym wydarzeniom. Pamiątkowe fotografie wzbudziły wiele wspomnień związanych z św. Janem Pawłem II. Przypomniały jego dzieciństwo, młodość, kapłaństwo oraz czas pontyfikatu. Karty z albumu wspomnień dopełniły przygotowane  przez uczniów prace.

(tekst: R.Jabłońska)
(RJ)