12.10.2020 r. - Jak filtrować wodę? - warsztaty z ATOMEM

Uczniowie klas 1a, 2a, 3a, 3c wzięli udział w warsztatach pt: "Jak filtrować wodę?". Zajęcia zostały sfinansowane przez WFOŚiGW w Łodzi.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli podstawowe informacje na temat wody pod względem chemicznym. Wiadomo już, że składa się ona z 2 atomów wodoru i jednego atomu tlenu. Właściwie nic skomplikowanego, a jednak jeszcze nikt w żadnym laboratorium nie zdołał wyprodukować nawet jednej kropli wody. Zawsze coś wybuchało i naukowcy tracili wiarę w moc nauki. Uczniowie natomiast poznali także różne rodzaje filtrów wodnych i wykonali je własnoręcznie, a potem metodą badawczą sformułowali wniosek, który filtr do wody jest najlepszy. Niestety nie każdy filtr był skuteczny, więc dobrze, że wiemy jakie zagrożenie niesie ze sobą picie wody niefiltrowanej. Tego jednak juz nie sprawdzaliśmy.