Uroczyste zakończenie projektu pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Dnia 9 listopada 2022 r. uroczyście podsumowaliśmy nasz udział w projekcie unijnym pn. "W zdrowym ciele zdrowy duch." W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Pani Katarzyna Chwiałkowska Dyrektor Biura Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych w Zduńskiej Woli, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Miasta Zduńska Wola, Gminy Zduńska Wola, Gminy Zapolice, Gminy Szadek i Gminy Warta oraz Dyrektor CRE w Sieradzu, Pan Łukasz Goldman.

Pani dyrektor Marzena Jaruga powitała wszystkich, w kilku słowach streściła cele oraz założenia projektu i podziękowała biorącym w nim udział uczestnikom. Następnie obejrzeliśmy film obrazujący najciekawsze momenty naszych wyjazdów, zobaczyliśmy dwie prezentacje nt. tego, czego nauczył nas wyjazd do Rzymu oraz jakie zabytki tam zwiedziliśmy. Nie zabrakło również "loży ekspertów", czyli uczniów, którzy odpowiadając na pytania prowadzącej, przybliżyli swoje doświadczenia wyniesione z projektu, zarówno te związane z zajęciami przygotowującymi do wyjazdu, poprzez sam pobyt w Rzymie, na postanowieniach na przyszłość kończąc.
Po tej części głos zabrali Pani Katarzyna Chwiałkowska oraz Pan Paweł Kałczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rossoszycy.
Na koniec ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia i zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Wśród potraw można było znaleźć same pyszne i zdrowe włoskie przekąski. Udział w tym projekcie niewątpliwie zostanie nam w głowach na baaardzo długo!

Specjalne podziękowania za ufundowanie uczestnikom wyjazdu elementów wyróżniających:
dla Centrum Materiałów Budowlanych MABUDO TRAKO Sp. z o.o. (czapki)
i Pani Barbary Tomaszczyk (chusty).

(A. Maciejewska)
(RJ)