26.10.2016 r. - Ślubowanie uczniów klas I

26 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych i pasowanie ich na uczniów. Już po odświętnych strojach najmłodszych i ilości przybyłych gości widać było, że miało miejsce wydarzenie niecodzienne i ogromnie podniosłe.

Zebranych powitała Pani Dyrektor Marzena Jaruga. Następnie swoje słowa skierowała do uczniów z klas pierwszych, w których wyraziła radość z przyjęcia nowych członków do społeczności szkolnej, życzyła im samych sukcesów i spełnienia marzeń związanych z nauką w naszej szkole. Do życzeń przyłączyli się również uczniowie klas starszych, który zapewnili, że pierwszoklasiści zawsze mogą liczyć na ich pomocną dłoń.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu  uczniów klas pierwszych. Na występy składały się wiersze i piosenki w wykonaniu wszystkich dzieci.

Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie.

" Ślubuję uroczyście.
Będę starał się być dobrym i uczciwym uczniem.
Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.
Będę szanował swoich nauczycieli, rodziców i kolegów.
Będę uczył się tego, co ważne i piękne.
Będę kochał swoją ojczyznę."

Po ślubowaniu pierwszoklasiści zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów szkoły ogromnym ołówkiem przypominającym średniowieczne rycerskie miecze.

Trzymamy kciuki, żeby wszystkim udało się dotrzymać złożonego ślubowania, a jednocześnie przeżyć w szkole mnóstwo niesamowitych przygód.

WD