10.11.2016 r. - Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Przygotowali ją uczniowie z klasy 5c pod kierunkiem pani Bożeny Lachowskiej i pana Krzysztofa Rudowskiego. Gościnnie wystąpiły też uczennice z klasy 4a i harcerze. Montaż słowno-muzyczny oraz ciekawa prezentacja komputerowa przybliżyły uczniom trudną drogę Polaków do wolnej Ojczyzny. Pieśni patriotyczne śpiewane przez szkolnych artystów, takie jak „Rota” czy „Żeby Polska była Polską…” wywołały w słuchaczach powagę i zadumę. Cały występ okazał się wzruszającą lekcją patriotyzmu i historii, co podkreśliła na zakończenie pani dyrektor Marzena Jaruga.

Dziękujemy wszystkim uczniom za godne upamiętnienie 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. (tekst: B.Lachowska)(RJ)